Kartografavimas iš oro

Kartografavimas is oro

Labai aukšto tikslumo RTK technologijomis paremto geodezinio drono pagalba, XAG gali atlikti kartografavimą iš oro centimetro tikslumu, naudojantis integruotomis didelės raiškos RGB ir multispektrinėmis kameromis. Mūsų paslaugos apima ortografinį kartografavimą iš oro, skaitmeninį paviršiaus modeliavimo kartografavimą, tikslumo kontrolės kartografavimą, multispektrinį kartografavimą ir fotografavimą iš oro.

Šios paslaugos yra neįkainojamos, kai nustatomos problemos, apie kurias jūs galite net nežinoti, nes mūsų didelės raiškos žemėlapiai suteikia tikslesnes detales apie jūsų nuosavybę, taupo jūsų laiką ir pinigus bei stebi tokius reiškinius, kaip pasėlių stresas. Be to, turėdami galimybę pamatyti savo žemes iš paukščio skrydžio, galėsite geriau suplanuoti, kaip panaudoti savo ūkio laukus, priimti sprendimus, pagrįstus išsamia informacija, ir planuoti bei valdyti savo pasėlius.

Tikslus kontūrų kartografavimas

Vandens išteklių valdymui ūkiuose reikalingas tikslus kontūrų matavimas, kad būtų galima nukreipti vandens srautus, padaryti užtvankas ir slenksčius bei irigavimo tikslais. Autonominiai dronai, prireikus gali skisti dideliuose plotuose 1-2 cm tikslumu tiek vertikaliai tiek ir horizontaliai. Kontūrų žemėlapiai gali būti rodomi atskirais kontūrais, esant bet kokiems tarpams, arba kaip spalvotų juostų vaizdai tarp kontūrų.

Ortografinis kartografavimas iš oro

Ortofotografija arba ortonuotrauka – tai geometriškai pataisyta (“ortorektifikuota”) iš oro atlikta nuotrauka, taip, kad mastelis atitiktų žemėlapio: nuotraukoje, kaip ir žemėlapyje nėra iškraipymų. Kitaip nei nepataisytą nuotrauką iš oro, ortonuotrauką galima naudoti matuojant tikrus atstumus, nes ji yra tiksli žemės paviršiaus reprezentacija, priderinta prie topografinio reljefo, sureguliavus objektyvo iškraipymą ir kameros pakrypimą. Boorowa, NSW

Skaitmeninis paviršiaus modeliavimo kartografavimas

Ši tiriamojo kviečių lauko nuotrauka yra skaitmeninis paviršiaus modelis ir reprezentuoja žemės paviršių bei apima visus ant jo esančius objektus. Galimi panaudojimai: augalų aukščio analizei ir pamatuoti aukščio kintamumą visame lauke, kviečių pasėlio paviršiaus grubumą arba skirtingų rūšių augimo skirtumus.

Multispektrinis pasėlių kartografavimas

Pasėliai atspindi skirtingų ilgių šviesos bangas, kurias galima išmatuoti ir kurios reprezentuoja paviršiaus pobūdį, t.y. augalus galima atskirti nuo žemės. Priklausomai nuo augalo ir jo būklės, skirtingi lapai gali atspindėti skirtingo ilgio bangas.

Hiperspektrinis aptikimas gali išmatuoti šimtus specifinių bangų ilgių tarp 350-750 nm ir multispektrinės kameros – 4-5 juostas. Raudona yra žemė su skirtingais žalios spalvos atspalviais – augalais.

Nuosavybės fotografavimas iš oro

Įprastas RGB kameras galima naudoti gauti nuosavybės, augalų ir gyvūnų vaizdams iš oro, įrašyti įprastiems vietos ar renginio, o taip pat stichinių nelaimių pasekmių vaizdo įrašams. Jas taip pat galima naudoti skaičiuoti augalams arba gauti nuosavybės 3D rekonstrukcijas.

Nuosavybės inspektavimas dronais

Dronus galima naudoti inspektavimui ir analizei įvairiose užduotyse. Tai gali apimti ūkio ar už ūkio ribų, esančius vėjo turbinų generatorių propelerius, saulės plokštes, vandens infrastruktūras, elektros linijas ir bokštus.

XMission – tai pramoninio lygio stebėjimo dronas, kurį galima aprūpinti dvejomis kameromis, XCAM RGB, kuri fotografuoja didelės raiškos lauko vaizdus (1 cm/pikselis) ir multispektrine kamera, fotografuojančia įvairaus spektro juostas, įskaitant žalią, raudoną, raudonų kraštų ir artimąją infraraudonąją.

Šis universalus, pažangus modelis yra neįkainojamas fotografuojant išskirtinės kokybės vaizdus, kuriuos gali apdoroti XAG debesis arba trečiųjų šalių duomenų apdorojimo įrankiai, kad būtų sukurti NDVI ir kiti rodykliniai žemėlapiai bei užtikrinant, kad gaunami išskirtinio tikslumo duomenys.